Přihlásit se    Registrovat

Update firmwaru pro PocketBook Touch Lux

Témata k ebook čtečce PocketBook 623 Touch Lux
  • Autor
    Zpráva

Re: Update firmwaru pro PocketBook Touch Lux

Příspěvekod Ladinek » 13 led 2014, 16:29

Vyšel nový update 4.4.481, který by měl řešit problém s kontrolkou a světlem, který se objevil u některých čteček, po updatu 4.4.463
Ladinek
Kecal
Kecal

Poděkoval: 2 krát
Poděkovali mu: 58 krát

Příspěvekod Ladinek » 15 led 2014, 07:45

Tak jsem nainstaloval novou verzi 4.4.481. a problém se světlem se projevil i u mně. Čtečka při zapnutí sama zapíná světlo, po vypnutí, blikne. Musel jsem se vrátit zpět na nižší update. Na ruských fórech si stěžují také, že problém nevyřešili, naopak zhoršili. Raději tento update nepoužívejte !
Ladinek
Kecal
Kecal

Příspěvekod rubens3 » 16 led 2014, 10:03

Stejně negativní, též se světlo nevyřešilo. Jak tam dám nižší (ne defaultní) verzi fw? Nabízí mi to pouze nejnovější upgrade přes WiFi, žádná možnost výběru bin souboru z rootu či karty. Musel jsem dát default a mám nyní základní fw.
rubens3
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 3 krát
Poděkovali mu: 2 krát

Příspěvekod jradar » 16 led 2014, 21:40

Nainstaloval jsem poslední firmware a světlo funguje naprosto normálně..... :)
jradar
Nemluva
Nemluva

Poděkoval: 0 krát
Poděkovali mu: 0 krát

Příspěvekod Ladinek » 14 úno 2014, 11:20

Vyšel nový update sw_20140213_623_W_us_syncV2_rr_s2pb_bookstore_br_4.4_614_user.
V době kdy píšu příspěvek, ještě není na české stránce. Opravena kalkulačka, místo Říjen je konečně OCT, opraveno blesknutí při vypínání.Zdá se mi, že se zrychlil trochu prohlížeč (podle dříve načítaných stránek, které trvaly dlouho). Zkouším všechno již asi 2 hodiny, zatím všechno v pořádku.

Tak nakonec jsem objevil chybu. Když otevřete knihu v adobe viewer, vše funguje, dokud nezměníte písmo. Začnou se překrývat řádky a nic nepřečtete.
http://uloz.to/xtGJXg4M/scr0001-bmp

Ještě dodatek. Provedl jsem 2x instalaci předposledního updatu a znovu nového, a vše už funguje normálně.
Ladinek
Kecal
Kecal

Příspěvekod brambule » 19 úno 2014, 01:27

Musim varovat pred poslednim updatem. Jsem novym majitelem teto ctecky a rozhodl jsem se v tentyz den aktualizovat nejnovejsim FW 4.4.614.
Aktualizoval jsem timto stylem:
1) Nechal jsem zaple podsviceni
2) Vypnul jsem ctecku a zapnul s temi sipky
3) Zacala aktualizace. Pri aktualizaci zadne problemy nenastali, ovsem vsimnul jsem si, ze pri tomto procesu byl rozsviceny displej
4) Ctecka po aktualizaci se zapla ok. Chtel jsem vypnout podsviceni a tady jsem narazil. Jak dole v liste, tak v nastaveni jsem se nemohl dostat k nastaveni podsviceni. Okno s nastavenim pokazde bleskorychlove dole vyskocilo a zaskocilo
5) Zkousel jsem zapnout, vypnout atd atd Aktualizovat zpet na starou verzi, potom dopredu. Nakonec nevim co kde se prepsalo, ale jsem na verzi FW 4.4.614 a nastaveni svetla jiz funguje, nicmene ztrata nekolika hodin !

Rada zni: Pri aktualizaci na tuto posledni verzi, radsi vypnete podsviceni displeje. Mozna se diky tomu vyvarujete problemu
brambule
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod fimann » 02 bře 2014, 18:15

Zdravím všechny,
pročetl jsem zkoušel, ale nefungovalo. Taky mi po instalaci posledního FW zůstalo zaseklé světlo.
Když mě všechno zradilo, jen jsem resetoval přistroj do továrního nastavení. Pravda, před tím jsem to zálohoval.
Po resetu, všechno funkční, jen jsem přišel o fury poznámek ke knihám.
Když jsem zkusil obnovit konfiguraci, vše se vrátilo ani světlo se nerozsvítilo, ale... po zapnutí se už nedalo vypnout.
Nevíte, někdo jak vysosat z té zálohy poznámky?? díky. F.
fimann
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod mv_cz » 04 dub 2014, 21:11

Ahoj vespolek, mám už na PB623 delší dobu verzi fw 4.2.108 (kdysi jsem flashoval, z výroby tam byla ještě nějaká archivnější). Má cenu upgradovat na nějakou novou verzi? Jak tady čtu, stále jsou nějaké problémy, které se vyřeší na úkor jiných (font, světlo :?: ). Já jsem celkem spokojený, ale líbilo by se mi, kdyby čtečka trochu rychleji reagovala.
mv_cz
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Ladinek » 05 dub 2014, 06:43

Ano nejlepší je poslední verze, prakticky bez chyby.
Ladinek
Kecal
Kecal

Příspěvekod mv_cz » 05 dub 2014, 12:28

Díky, nahodil jsem jí tam, lampička funguje, zatím jsem si nevšiml nějaké negativní změny a čtečka je možná drobet rychlejší.
mv_cz
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod em32 » 11 dub 2014, 17:55

Ladinek píše:Ano nejlepší je poslední verze, prakticky bez chyby.

A už je vyřešený font-family problém? Viz můj příspěvěk http://www.ebook-ctecky.cz/forum/viewtopic.php?f=55&t=454&start=30#p3239 (poslední dole)
em32
Tichá voda
Tichá voda

Poděkoval: 1 krát
Poděkovali mu: 4 krát

Příspěvekod Teoretik » 29 čer 2014, 09:35

Taky bych se připojil k dotazu "A už je vyřešený font-family problém?" viz příspěvek výše ... Zkoušel to někdo, jak to s tím vypadá ? Díky
Teoretik
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Teoretik » 17 srp 2014, 09:32

em32 píše:
Ladinek píše:Ano nejlepší je poslední verze, prakticky bez chyby.

A už je vyřešený font-family problém? Viz můj příspěvěk http://www.ebook-ctecky.cz/forum/viewtopic.php?f=55&t=454&start=30#p3239 (poslední dole)

Ahoj, tak jsem se odhodlal vyzkoušet poslední nový firmware 4.4.614. Odpověď, jestli podporuje font-family je "asi ano". Používám v knihách vlastní deklaraci fontů (LiberationSerif) a přikládám je ke knize a tam to funguje. Předtím nikoliv. (epub)

Co mě ale velmi vadí, je změna, resp. překopání velikostí fontů nebo písma, jak kdo chce. To je prostě tragédie. Tvořím knihy tak, aby se mi zobrazily stále stejně, v novém firmwaru je to jinak, v knize, kde není napevno určena velikost písma, zobrazí velikost 36, což jsou ohromné znaky, bez ohledu na to, co je v adobe config. V knize, ve které jsem měl velikost písma pevně určenou v css jako 11pt zobrazí tak titěrně, že to nejde přečíst. A podle všeho nerespektuje definované okraje stránek, resp. mám pocit, že je zmenšil. Velikost písma 36 nastaví v jakékoliv nově otevřené knize, takže u každé nové knihy musím velikost měnit ? Proč si nemůžu nastavit jednu velikost, která mi vyhovuje ? Proč to musím nastavovat u každé knihy ? Nechápu.

Předtím jsem setrvával u FW 4.2.108, tam mi přišlo, že to fungovalo všechno normálně. Prostě jsem otevřel knihu a když nebyla definována velikost písma, Adobe ji nastavil na rozumnou velikost a neměl jsem potřebu to měnit. velikost písma 11pt byla pro mé oči ideální. V novém FW je to pěkně zprzněno, ostuda. :-( Jak je možné, že 11pt je ve FW 4.2.108 něco jiného než ve FW 4.4.614 ? "pt" přece není relativní hodnota. V jiné knize, kterou jsem ani nedělal já sám ale profesionál, je stránka, která je nečitelná, protože autor nadefinoval velikost písma a čtečka to zobrazí jak sama uzná za vhodné a ne tak, jak to zamýšlel tvůrce.

Vždycky jsem si myslel, že správná interpretace html je pro čtečku resp. SW pro čtení základní funkce. Ale asi jsem se spletl.

Abych napsal taky něco pozitivního, myslím že se výrazně zrychlilo otevírání knihy a celkově odezva dotykové vrstvy displeje. Ale stojí to za to ?
Za mě, poslední firmware nedoporučuju.
Teoretik
Nemluva
Nemluva

Příspěvekod Ladinek » 17 srp 2014, 09:56

V příspěvku jsem nereagoval na font-family ale na nejlepší update. To je bezpochyby ten poslední. Za celou dobu až dosud, se čtečka nezasekla ani jednou, ani žádné jiné problémy nemá. Já otvírám knihy zásadně v FBreaderu. Vždy se mi otevře ve stejné velikosti písma, i nastaveného písma. V tomto směru pro běžného čtenáře nevidím žádný problém. V každém případě, si myslím, že font-family již řešen nebude, a není ani řešen v nové čtečce Ultra, k úplné spokojenosti. Otevírá v Adobe velikost 36, ale jinak je vyhovující.
Ladinek
Kecal
Kecal

Příspěvekod Teoretik » 17 srp 2014, 13:23

:-) já zase reagoval na font-family.
Nicméně, FW chyby a to takové, o kterých jsem psal.

To, že používáte FBreader, který nerespektuje formátování knihy jejím tvůrcem, ale aplikuje své vlastní, je jiná věc. Použití FBreaderu chybu neřeší, ale jen skrývá. Konfigurace FBreaderu se provádí přes konfigurační a xml soubory a to není způsob pro laiky. Netvrdím že neexistuje, ale dokumentaci ke konfiguračním souborům FB readeru pro pocketbook jsem nenašel a tak ho ani neumím nastavit, aby respektoval formátování knihy.

Za mě, zůstávám u obstarožního FW 4.2.108 a FW 4.4.614 nedoporučuji pro chyby ve vykreslování. AdobeViewer je stejně jako FBreader integrovanou součástí FW a vzhledem k tomu, že nejsou použity jako samostatné balíčky (podobně jako jiné aplikace), je chyba ve FW resp. implementaci.

U mě se neobjevilo ani jedno zamrznutí čtečky ani jiná zásadnější komplikace i když mám starší FW. Bohužel nemůžu použít novější, přestože zásadně zlepšuje práci s dotykovou vrstvou a dle tvrzení ostatních je i stabilnější a výrazně rychlejší a to nemluvím o atraktivních funkcích jako je Dropbox.
Chyba při práci s vykreslením html souboru v epub je podle mého názoru jedna z vážných chyb.
Teoretik
Nemluva
Nemluva

Předchozí

Zpět na PocketBook 623 Touch LUX